Novi broj časopisa Diacovensia

ĐAKOVO (TU) – Objavljen je drugi ovogodišnji broj znanstvenoga časopisa Diacovensia – Teološki prilozi. U broj uvodi Tomislav Ćurić uvodnikom naslovljenim „Prijateljstvo Crkve i umjetnosti”.

Ovaj broj donosi šest znanstvenih članaka, s temama iz različitih područja. Prvi od njih je članak aktualne teme „Kristova krv: za mnoge ili za sve? Biblijska analiza i nalaz” autora Dubravka Turalije. Slijedi drugi dio članka Ivana Šarčevića naslovljen „Neke smjernice za pastoral braka i obitelji prema apostolskoj pobudnici Amoris Laetitia (II.)“ –  a prvi dio ovoga članka objavljen je u prvom ovogodišnjem broju Diacovensije. Autori Richard Pavlić i Bruno Rukavina donose članak naslova „Laudato Si’ – Socioeconomic Relevance for a Dynamic, Shifting, and Challenging Future“. Damir Velički i Vladimira Velički autori su članka koji nosi naslov „Postoji li kolektivna krivnja? Jezične i sadržajne razlike između transkripta i tiskane inačice govora V. Frankla u Beču 1988. godine u kontekstu relevantnosti rasprave o (ne)postojanju kolektivne krivnje“. Iza njega slijedi članak Josipa Bošnjakovića i Leali Osmančević naslovljen „Ogled i odjek zaštite i sigurnije budućnosti djeteta u svjetlu Panamske i Rimske deklaracije“. Broj je zaključen člankom „Odnos tiska prema Katoličkoj Crkvi u Jugoslaviji u razdoblju od 1952. do 1970. godine – na primjeru analize vinkovačkoga lista Novosti“, kojemu je autorica Ivana Bendra.

Rubrika «Prikazi» donosi prikaz knjige: Borisa Vulića: „Vjera kao eshatološko nestrpljenje. Ogled o Sergiu Quinziju“, a autor prikaza je Hrvoje Kalem. Tiskovni ured