Brodski studenti u akciji za Socijalnu samoposlugu

SLAVONSKI BROD (TU) – Plodovi pete u nizu akcije „Mjesec dobrih djela“ koju su i ove godine pokrenuli studenti i djelatnici Sveučilišta u Slavonskom Brodu zajedno sa članovima brodskog Studentskog katoličkog centra (SKAC) bili su i ove godine vidljivi i konkretni. U prepunom kombiju nekoliko članova SKAC-a na čelu s potpredsjednikom Lukom Šmitalom i nekoliko djelatnika Sveučilišta na čelu sa prorektorom Krunoslavom Mirosavljevićem dovezli su u srijedu 17. prosinca 2025. vrijedne kućne potrepštine u Socijalnu samoposlugu, koja četvrtu godinu djeluje u Franjevačkom samostanu.

Prorektor Mirosavljavić je naglasio kako su svjesni da su blagoslovljeni s puno toga dobroga te su dužni pomoći bližnjima u potrebi. Dodao je kako su u sklopu akcije djelatnici i studenti Sveučilišta osim prikupljanja prehrambenih proizvoda i higijenskih potrepština za Socijalnu samoposlugu organizirali još nekoliko humanitarnih akcija: humanitarnu šetnju, dobrovoljno darivanje krvi i humanitarni kviz. Želja im je bila i na taj način pomoći svojim sugrađanima, olakšati im svakodnevni život, napose u ove blagdanske dane.

Zahvalio im je u ime potrebitih gvardijan samostana fra Slavko Milić, naglasivši kako je svaka pomoć dobro došla, jer trenutno opskrbljuju 300- njak obitelji. B. Lukačević