BUDROVAČKO BRDO (TU) – U crkvici svete Klare, u Budrovačkom Brdu koje pripada Župi Preobraženja Gospodinova Piškorevci, prvi puta uz električnu rasvjetu, u srijedu navečer – 11. ožujka 2026. upriličeno je svečano misno slavlje koje je predvodio župnik Ivan Lovrić. Misi je prethodila molitva devetnice sv. Josipu kao i križni put. Misno je slavlje ujedno bila i zadušnica za pokojnog hrvatskog branitelja Petra Kujadina koji je nedavno pokopan na groblju u Budrovcima.
Također je promovirana i nova pjesma „Došli smo ti, Sveta Klaro“ za koju je stihove i glazbu napisao orguljaš Željko Vurm a pjevale su članice pučkoga crkvenog pjevanja filijalne crkve sv. Nikole biskupa Budrovci.
Tijekom homilije, u okviru promišljanja o korizmi, župnik Lovrić je govorio o važnosti oprosta koji oslobađa pojedinca od opterećenosti grijehom a bitno poboljšava i međuljudske odnose u obitelji, na radnom mjestu i u društvenoj zajednici. Tom prilikom naveo je primjer osobe koja je beznačajnu zamjerku drugoj osobi oprostila tek nakon četrdeset godina.
Zbog skučenosti prostora u maloj crkvici mnogi su vjernici pratili bogoslužje ispred crkvice, pod novom električnom rasvjetom. Željko Vurm

