„Neki drugi raj“ – nesvakidašnje glazbeno svjedočanstvo svećeničkog poziva

VINKOVCI (TU) – Župnik Župe sv. Ćirila i Metoda u vinkovačkom Radićevom bloku vlč. Mario Brkić kao glazbenik, autor i skladatelj, odlučio je svojoj zajednici darovati nesvakidašnje svjedočanstvo – autorski koncert duhovne glazbe pod nazivom “Neki drugi raj“ koji je upriličen ispred župne crkve u nedjelju, 21. lipnja 2026.

Mario Brkić, živi vjeru punim srcem, ali i cijelim svojim glazbenim bićem. Elokventan govornik i teolog – magistar dogmatske teologije u kojem se krije i svestrana umjetnička duša, te svojim djelovanjem progovara o svećeničkom pozivu na jednoj dubljoj, ljudskoj razini .

U pratnji svojih prijatelja glazbenika Domagoja Sajtera, Mateja Šibalića, Ozane Šibalić, Nike Galovića, Zvonimira Kalića i Ivana Sastića, kroz stihove i note ogolio je dušu, progovarajući o ljepoti, izazovima i tajnama svećeništva. Nesvakidašnji događaj ispred župne crkve nije bio tek običan nastup, već svojevrsna glazbena duhovna obnova koja je spojila zvonku radost umjetnosti i duboko osobno svjedočanstvo u prostoru kojem pripada. Uz brojne župljane i goste u dupkom ispunjenom crkvenom dvorištu, vlč. Mariju su svojom prisutnošću iskazali zajedništvo i podršku nadbiskup Đuro Hranić, pomoćni biskup Ivan Ćurić, braća svećenici, časne sestre te članovi obitelji. Tihana Papac

Scroll to Top
X