Četvrta godišnjica Trajnog klanjanja u Slavonskom Brodu

SLAVONSKI BROD (TU) – Večernjim misnim slavljem u Župi Bezgrješnog Srca Marijina u Slavonskom Brodu u četvrtak 25. lipnja 2026, koje je predvodio domaći župnik preč. Tomislav Ćorluka, klanatelji Trajnog euharistijskog klanjanja, koje je uspostavljeno u toj župi prije pune četiri godine, proslavili su i Bogu zahvalili za taj veliki Božji dar.

Zahvalio im je župnik Ćorluka, koji je bio i inicijator da se u toj župi kroz trajno euharistijsko klanjanje neprestano časti Presveti Oltarski Sakrament. Zahvaljujući klanjateljima, kako je ustvrdio, Isus u kapelici trajnog klanjanja ni sekunde nije bio sam i to punih 1460 dana odnosno 35 040 sati. Dodao je kako je više od 70 000 osoba bdjelo u kapelici u svom satu klanjanja. Naglasivši kako u svijetu ima mnogo mjesta trajnog euharistijskog klanjanja naveo je nekoliko snažnih svjedočanstava o uslišanim molitava klanjatelja.

U novoj kapelici trajnoga klanjanja izgrađenoj u sklopu župne dvorane, koju su nazvali po sv. Carlu Acutisu, na ulazu je i knjiga dojmova. Zavirivši u nju otkrili smo brojna svjedočenja klanjatelja, a najviše je zapisanih zahvala Isusu za njegovu prisutnost, za uslišane im molitve.

Onima koji su se toga dana prijavili za svoj sat klanjanja župnik je darovao knjižicu „Osobna posveta Srcu Isusovu“. B. Lukačević

Scroll to Top
X