Kup KMNL-a regije Vinkovci

VINKOVCI (TU) – Kao uvertira u nastavak proljetnog dijela prvenstva Katoličke malonogometne lige (KMNL-a) u protekla dva tjedna igrala se peta sezona KUP-a KMNL-a regije Vinkovci u kojoj je sudjelovalo 8 ekipa raspoređenih u dvije skupine. U skupini A bile su ekipe: Samostan, Vođinci, Vinkovci 1 i Lipovac, a u skupini B ekipe: Otok, Ivankovo, Vinkovci 3 i Vinkovci 4. Nakon razigravanja po skupinama u četvrtak 19. ožujka na malonogometnom župnom igralištu u Novom Selu u Vinkovcima, odigrana je završnica pete sezone KUP-a KMNL regije Vinkovci.

U utakmici za treće mjesto susrele su se ekipe Vinkovci 1 i Otoka u kojoj je ekipa Vinkovci 1 – župa sv. Euzebija i Poliona pobijedila rezultatom 6:2 i time osvojila treće mjesto. U finalnoj utakmici susrele su se ekipe Vođinaca – župa Kraljica svete krunice i Ivankova – župa rođenja sv. Ivana Krstitelja u kojoj  je ekipa Vođinaca deklasirala Ivankovo s čak 7:0 i time osvojila KUP. Najbolji strijelac ovogodišnje pete sezone KUP-a regije Vinkovci je Domagoj Ćuk iz ekipe Vođinci s 18 postignutih zgoditaka. Poslije utakmica, ponajboljima su, domaći župnik i gvardijan o. Ivan Poleto i duhovnik KMNL-a regije Vinkovci vlč. Marko Martić uručili pehare. Proljetni dio prvenstva KMNL-a počeo je u ponedjeljka 23.ožujka.Snježana Kraljević